Sailak eta kideak

Ondorengo hauek dira Tokiko Gobernu Batzordea osatzen duten kideak:

Alkate - Presidentea

  • Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ – PNV)

Alkateordeak

  • Mariñe Urrutikoetxea Bilbao (EAJ – PNV)
  • Juan Martín Pérez Garmendia (EAJ – PNV)
  • Joseba Mikel Bajo Romo (EAJ – PNV)
  • Ainara Muñoz Landeta  (EAJ – PNV)

UDAL BATZORDEAK

GIZARTE EKINTZA ETA ENPLEGUA:
Presidentea: Ainara Muñoz Landeta (EAJ-PNV)
Fernando Urkijo Ferraz (EAJ-PNV)
Koldo Fuente Mendizabal (EAJ-PNV)
Mikel Bajo Romo (EAJ-PNV)
Idoia Pérez Barrio (EH Bildu)
Carlos Lambarri Andrés (EH Bildu)
Benjamín Respaldiza Fernández (PSE-EE - PSOE)

KULTURA, GAZTERIA ETA KIROLA, HEZKUNTZA ETA EUSKARA:
Presidentea: Fernando Urkijo Ferraz (EAJ-PNV)
Ainara Muñoz Landeta (EAJ-PNV)
Koldo Fuente Mendizabal (EAJ-PNV)
Mariñe Urrutikoetxea Bilbao (EAJ-PNV)
Loli Larrinaga Larrea (EH Bildu)
Idoia Pérez Barrio (EH Bildu)
Benjamín Respaldiza Fernández (PSE -EE – PSOE)

HIRIGINTZA, OBRAK ETA ZERBITZUAK, MENDIAK ETA INGURUMENA:
Presidentea: Mariñe Urrutikoetxea Bilbao (EAJ-PNV)
Fernando Urkijo Ferraz (EAJ-PNV)
Mikel Bajo Romo (EAJ-PNV)
Koldo Fuente Mendizabal (EAJ-PNV)
Sergio Zamora Lozano (EH Bildu)
Jose Manuel Gómez Ruiz (EH Bildu)
Benjamín Respaldiza Fernández (PSE-EE – PSOE)

OGASUNA ETA SUSTAPEN EKONOMIKOA
Presidentea: Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ-PNV)
Martín Pérez Garmendia (EAJ-PNV)
Fernando Urkijo Ferraz (EAJ-PNV)
Koldo Fuente Mendizabal (EAJ-PNV)
Carlos Lambarri Andrés (EH Bildu)
Sergio Zamora Lozano (EH Bildu)
Benjamín Respaldiza Fernández (PSE-EE – PSOE)

BARNE ARAUDIA:
Presidentea: Martín Pérez Garmendia (EAJ-PNV)
Fernando Urkijo Ferraz (EAJ-PNV)
Ainara Muñoz Landeta (EAJ-PNV)
Mikel Bajo Romo (EAJ-PNV)
Jose Manuel Gómez Ruiz (EH Bildu)
Loli Larrinaga Larrea (EH Bildu)
Benjamín Respaldiza Fernández (PSE-EE – PSOE)

UDALBATZAREN ESKUMENEKO ORGANO KOLEGIATUETARAKO UDAL ORDEZKARIAK:

ENKARTERRIETAKO UDALEN MANKOMUNITATEA. BATZAR OROKORRA:

  • Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ-PNV)
  • Ainara Muñoz Landeta (EAJ-PNV)
  • Martín Pérez Garmendia (EAJ-PNV)
  • Carlos Lambarri Andrés (EH Bildu)
  • Jose Manuel Gómez Ruiz (EH Bildu)

ENKARTERRIETAKO UDALEN MANKOMUNITATEABATZAR IRAUNKORRA:

  • Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ-PNV)

EUSKALTEGIA:

  • Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ-PNV)
  • Mariñe Urrutikoetxea Bilbao (EAJ-PNV)
  • Loli Larrinaga Larrea (EH Bildu)
  • Idoia Pérez Barrio (EH Bildu)

BILBAO BIZKAIA UR PARTZUERGOA:

  • Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ-PNV)

KONTRATAZIO MAHAI IRAUNKORRA:

  • Presidentea: Imanol Zuluaga Zamalloa (EAJ-PNV)
  • Bokal titularra: Secretaria corporación municipal.
  • Bokal titularra: Interventora municipal.
  • Titularra: Mariñe Urrutikoetxea Bilbao (EAJ-PNV)
  • Titularra: Sergio Zamora Lozano (EH Bildu)
  • Titularra: Benjamín Respaldiza Fernández (PSE-EE – PSOE)
  • Udal aparejadorea.
  • Kultura arduraduna.
  • Mendien arduraduna.

Administrazioak

  • Gueñes: 8:30 - 14:00
  • Sodupe: 10:30 - 14:00 eta 16:00 - 18:00
  • Zaramillo: Astelehenetik ostiralera: 17:30 - 20:30
  • KIUB (Kontsumitzaileen Informaziorako Udal Bulegoa): Osteguna 9:00 - 13:00 horas. Hileko bigarren eta hirugarren asteartetan 9tatik a ordubatera Sodupeko bulegoan.